Warsztaty prorokowania Prorokiem jest ten, kto otwiera Kościołowi nowe drogi i kto umie czytać znaki czasu,
kto podejmuje działanie lub tworzy obiecujące instytucje, przerastające dotychczasowe pojmowanie spraw i dawne struktury (Yves Congar)
Święty Paweł w liście do Koryntian dzieli się z nami swoim pragnieniem: "chciałbym abyście wszyscy prorokowali" (1 Kor 14:5).
Wyjaśnia nam również, że to pragnienie ma głęboki sens: jest nim budowanie kościoła:
Tak też i wy, skoro jesteście żądni darów duchowych, starajcie się posiąść w obfitości te z nich, które się przyczyniają do zbudowania Kościoła (1 Kor 14:12).
Podczas tych warsztatów chcemy podzielić się naszym doświadczeniem w dziedzinie budowania kościoła poprzez dar prorokowania, pamiętając o tym, że:
Świadectwem Jezusa jest duch proroctwa (Ap 19:10).
Chcemy to robić przede wszystkim w atmosferze modlitwy i wsłuchiwania się i medytacji Słowa Bożego: siedząc u stóp Jezusa.
Czego się spodziewać po tym seminarium:
- Nauczania na temat prorokowania i proroctwa
- Słuchania tego, co Duch mówi do kościoła
- Słów zachęty i zbudowania
- Uwypuklenia wagi charakteru osoby prorokującej
- Spojrzenia na znaki czasu
- Pracy w małych grupach
- Atmosfery sprzyjającej podejmowaniu ryzyka :)
- Smacznego obiadu :)
Do rozwoju „ducha proroctwa” w Kościele potrzebne jest środowisko, czyli przestrzeń, klimat sprzyjający powstawaniu szkół proroków w Kościele i poszczególnych wspólnotach kościelnych. Potrzebni są ludzie, którzy są gotowi wsłuchiwać się w głos Boga i jednocześnie są dobrymi obserwatorami wielu scen rozgrywających się na arenie współczesnego świata. Muszą być wolni od „niezdrowej” rywalizacji o cechach światowych, od pragnienia zrobienia kariery w Kościele. Potrzebne jest więc środowisko, które daje poczucie bezpieczeństwa i stwarza dla proroków atmosferę otwartości oraz przyjaźni. (ks. Robert Muszyński, Duchowość w Polsce nr 16, 2014) |